This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

ekoart


Idź do treści

Menu główne:


EKOLOGICZNY POZNANIAK 2010

INFORMACJE I EKOLOGIA

Jak być ekologicznym poznaniakiem w 2010 roku?


W styczniu - dać choince drugie życie, w lutym - pozbyć się gratów z garażu, a w maju - wybrać się na dni otwarte składowiska. Zakład Zagospodarowania Odpadów przygotował dla poznaniaków ekologiczny kalendarz.
Krok po kroku dowiemy się, jak być eko w 2010 roku.


W kalendarzu wydanym przez Zakład Zagospodarowania Odpadów i Urząd Miasta znajdziemy ekologiczne porady na każdy miesiąc. Dowiemy się jak segregować odpady, gdzie wyrzucać baterie czy przeterminowane leki.Są też ciekawostki, np. na stronie marcowej widnieje informacja o tym, że biogaz z elektrociepłowni na składowisku pozwala na zasilenie 130 domków jednorodzinnych.
Na kwietniowej zaś, że codziennie na poznańskie składowisko trafia 300 ton śmieci.

W kalendarzu znajdziemy też informacje o dniach otwartych składowiska w Suchym Lesie i o działalności Zakładu Zagospodarowania Odpadami.
Na każdej stronie znajduje się dokładny rozkład kursów Gratowozu, który zabiera od mieszkańców zużyty sprzęt elektroniczny Ekokalendarz promowali w tym tygodniu pracownicy Zakładu Zagospodarowania Odpadami przebrani za maskotki - Felka Flaszkę
i Brata Peta. W pięciu poznańskich szkołach pokazywali, co zrobić
z choinką po świętach, gdzie wyrzucić spalone świetlówki
i zużyte baterie.Do końca stycznia do poznaniaków trafi ok. 5 tys. kalendarzy. Prawie 2 tys. sztuk - do szkół i przedszkoli.
Dostaną je wszyscy uczniowie uczestniczący w prelekcjach ZZO. Kalendarze otrzymają również ci, którzy oddadzą choinkę podczas najbliższej wizyty Gratowozu. Dla tych, którzy w sobotę przyniosą choinkę na plac Wielkopolski lub plac Bernardyński, ZZO przygotował dodatkową atrakcję. W ramach akcji "Choinka za choinkę" oprócz kalendarzy pracownicy ZZO będą też rozdawać zapachowe drzewka
do samochodów.Akcja kalendarzowa ma być kontynuowana również
w przyszłym roku.

Joanna Leśniewska
Źródło: Gazeta Wyborcza PoznańJan Wojciech Malik, Środowisko 1977 rok, płótno, akryl, 33cm x 41cm x 6 sztuk

HOME PAGE | WYDARZENIA 2014 | WYDARZENIA 2012/2013 | INFORMACJE I EKOLOGIA | POSTAWY TWÓRCZE | EKORESPONDENT | KONTAKT | ARCHIWUM 2010/2011 | ARCHIWUM 2008/2009 | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego